LAJMI I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm 6 Ballë lëkund Vendin…

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak më parë në Shqipëri dhe Maqedonine e Veriut.

Mësohet se epiqendra ka qenë në Selanik, Greqi, por lëkundjet janë ndjerë shumë edhe në vendin tonë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 6.o të shkallës rihter. Shumë raportime kanë mbërritur se tërmeti është ndjerë edhe në Tiranë.

error: Alert: Content is protected !!