Cpo ndodhë kështu ore?! E kane kuruar gabim per COVID? Mjeku ‘vë duart në kokë”, për Ardit Gjebrean: Do ja ketë…

Moderatorri Ardit Gjebrea disa ditë më parë bëri me dije se mundi të fitonte betejën me COVID.

Lajmin Arditi e publikoi në rrjetet sociale ku edhe publikoi një foto ku shfaqeshin edhe ilaçet.

Duket se pas këtij postimi ka reaguar edhe mjeku i njohur Martin Mano.

Mano, i diplomuar në “Sapienza”, shkruan se mes ta.bletave pikaste: Favi.ra; Moxi.floxacina; Pla.quenil e Laktoferrina, ila.çe që nuk rekomandohen në asnjë protokoll të certifikuar për pandeminë. Ai ka shtuar se Gjebrea është mjekuar gabim dhe shpreh shqetësimin për shembullin që zgjedhin qytetarët e tjerë.

“Si mos të kurohemi nga Covid-19 (ose çuditë nuk kanë të sosur nga vendi i shqiponjave):Moderatori Ardit Gjebrea ka hedhur një foto me ilaçet që ka marrë për të “kuruar” Covid-in. Vërehet aty Fav.ira (që nuk e rekomandon asnjë protokoll), Moxifloxacina (a.ntib.iotik kundër virusit), Plaquenil (hid.roksiklorokina, akoma me hidroksiklorokinë këta xhanëm), As.pirin 100 mg (po kjo nga doli), e si mund të mungonte Laktoferrina (çudibërësja). Terapia me siguri do jetë këshilluar nga ndonjë mjek “vip” meqë dhe zonja është “vip”-e… Ajo që më shqetëson është reklama që i bëhet kësaj terapie tek populli që s’di, duke e kujtuar si terapinë e duhur dhe çudibërëse,”-shkruan ai. /lajmee

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!