SOT/ Parashikimi i motit për sot e premte 26 mars, ja cka do behet…

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vr anësira të vogla lokale. Do të fryj erë mesatare nga drejtimi veriperëndimore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -9 deri në -1 ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 16 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethine moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në -5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.

error: Alert: Content is protected !!