E rë ndë! Autobusi shqiptar aksidentohet në Kroaci, disa të pla g osur (FOTO)

Një autobus është përfshirë në një ak.sident pasditen e djeshme në Kroaci.

Mediat e huaja raportojnë se në ak.sident është përfshirë një autobus me targa shqiptare dhe se kanë mbetur të pla.gosur lehtë disa persona.

Ak.sidenti ndodhi në autostradën A1 pranë zonës së pushimit Jasenice në drejtim të Zagrebit.

Zëdhënësja e Administratës së Policisë së Zadarit, Ivana Grbin tha se në ak.sident është përfshirë një autobus dhe se po punohet për zbardhjen e plotë të ak.sidentit.

“Vetëm një automjet u përfshi në ak.sident, një autobus me targa shqiptare dhe çfarë ndodhi saktësisht do të mësohet vetëm pas he.timit”, tha Gribin.

error: Alert: Content is protected !!