Njihuni me Zonjën e parë të Re të SHBA, si e detyroi 5 herë Joe Biden para martesë që t’i

Joe Biden është shpallur fitues i zgjedhjeve presidenciale amerikane.

Kandidati demokrat ka mundur që të fitojë epërisnë mbi Donld Trump, duke e bërë këtë të fundit “të dalë jashtë parashikimeve”.

Por tashmë, kush do të jetë zonja e parë e Shtë[isë së Bardhë që do të zëvendësojë Melania Trump?!

Jill Bidendo të jetë Zonja e Parë. Ajo ishte duke dhënë mësim në vitet 1990, kur ai që do të bëhej bashkëshorti i saj, u emërua për herë të parë zyrtarisht kandidat për president.

Por çfarë dimë për gruan që së shpejti do të drejtojë bashkë më bashkëshortin Shtëpinë e Bardhë?

Jill Jacobs lindi në qershor 1951 në shtetin amerikan të Neë Jersey. Ajo ishte më e madhja nga pesë motrat, ajo u rrit në periferi të Filadelfias, Ëilloë Grove. Para se të martohej me Joe, ajo ishte martuar me ish-futbollistin Bill Stevenson. Ndërsa Joe sapo kishte humbur gruan e tij të parë dhe vajzën e tij 1- vjeçare në një aksident automobilistik në vitin 1972. Nga përplasja kishin mbijetuar djemtë e tij Beau dhe Hunter. Jill ka treguar se e kishte njohur Joe përmes vëllait të saj, i cili ishte senator.

error: Alert: Content is protected !!