E Fundit/ Vjosa Osmani merr superlajmin nga Gjermania pasi u zgjodh Presidente

Tani Vjosa Osmani merr super lajmin nga Gjermania pasi u zgjodh Presidente, Viola Von Cramon ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj në postin e presidentit.

Raportuesja për Kosovën ka thënë se është shumë premtues fakti që “kjo grua e fuqishme është në krye të Kosovës”. “Më në fund, ia dole Vjosa Osmani.

 

Urime për zgjedhjen tuaj si presidente e re/e vjetër e Kosovës. Është shumë premtuese të shohësh këtë grua tëfuqishme në
krye të Kosovës.

Pres me padurim të vazhdoj bashkëpunimin tonë të frytshëm”, ka shkruar von Cramon, keto ishin fjalet e saj te bukura per

Vjosen dhe Kosoven, /LAJME

error: Alert: Content is protected !!