E rëndë! Foshnja 16-muajshe në gjëndje të rëndë nga C*VID 19, 4 fëmijë shtrohen në spital

Pavarësisht se fëmijët janë grupmosha më pak e rre zikuar nga Covid 19, në Pediatrinë e QSUT-së ndodhen 4 të mitur të shtruar, pasi janë prekur nga koronavirusi.

Burime bëjnë me dije për Faxweb.al, se një prej fëmijëve, 16-muajshe është e shtruar në repartin e reanimacionit, në gjendje më të r ëndë për jetën.

Nuk dihet nëse fëmija i përket një zinxhiri të infektimit familjar, dhe nëse ka pasur komplikacione të tjera me shëndetin. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

error: Alert: Content is protected !!