LAJM I FUNDIT/ Edi Rama jep lajmin e mirë, çfarë ndodhi pak minuta më parë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në aeroportin ‘Nënë Tereza’ kanë mbërritur 11.700 doza të Pfizer nga kontrata më kompaninë Pfi zer-BionTech dhe një pjesë nga Bashkimi Europian.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama specifikon se 7020 doza janë nga kontrata me kompaninë dhe 4680 nga Bashkimi Europian.

Edi Rama:

11,700 doza të tjera të vak sinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri – pjesë e kontratës së qeverisë me kompaninë Pfizer 7020 dhe një sasi e parë 4680 nga mbështetja e Bashkimit Europian 🇦🇱 🇪🇺

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!