Tërb ohet nusja në Korçë, rr eh vjehrrën, kunatin dhe 4 vjeçaren si dhe shkatërron…

Një ngjarje thuajse e pazakontë ka ndodhur në Korçë.

Një grua ka dh.u nu ar vjehrrën, kunatin dhe vajzën e saj të mitur si dhe ka dëm.tuar orendi shtëpiake. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

Njoftimi i policisë Korçë

Specialistët për Hetimin e Kr.imeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arre.stimin në flagrancë të shtetases H. A., 33 vjeçe, banuese në Durrës, pasi në lagjen nr. 13, Korçë, në banesë, kjo shtetase dys.hohet se ka ushtruar dhunë psik.ologjike dhe fiz.ike ndaj vjehrrës së saj shtetases M. A., 63 vjeçe, ndaj kunatit E. A., 37 vjeç, ndaj vajzës së saj të mitur 4-vjeçare, si edhe ka dë.mtuar orendi dhe sende të tjera shtëpiake.

Materialet në ngarkim të saj i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat penale “Dh.una në familje”, “Ke.qtrajtimi i të miturit” dhe “Shk.atërrimi i pronës”.

error: Alert: Content is protected !!