A do të ketë shi këtë fundjavë! Ja si parashikohet të jetë moti

Dhe tani Adiola Bami ka bërë të ditur se moti në fundjavë do të jetë me temperatura mesatarisht tëlarta, ku termometri do të shënojë 36 gradë.Dhe do të vihen në vehtiresi pasi, era me intensitet më telarte në orët e pasdites, do e bëjë thuajse të pamundur shuarjeen e vatrave, ndërsa reshje shiu ende nuk priten.

Sot dhe nesër do mbetemi me temperatura të larta 36 gradë, ndërsa në zonat malore nga 29-30. Gjatë orëve të pasdites do të ketë edhe rritje të intensitetit te erës.Dhe çka do ta bëjë shumë të veshtire shuarjen e fla keve në vend. Nuk presim reshje, keto jane te dhenat e fundit, ditorja.