Akѕident trаagjik! 21-vjeçari shqiptar νdeѕ në rrugët e Italisë (FOTO LAJM)

Një ak sident t ragjedi ka ndodhur në Itali në Carreto Guidi, mbrëmjen e djeshme ku ndërroi jetë 21-vjeçari shqiptar Devinson Bregu.

I riu me origjinë shqiptare ndërroi jetë pasi makina e tij u për plas me një pemë. Bregu i rritur në Itali, luante futbook me një ekip lokal, “Ponte a Elsa”.
Mediat italiane shkruajnë se i riu shqiptar njihej si një djalë shumë i sjellshëm dhe aspak problematik.

Ekipi i tij i bëri një dedikim në Facebook: “Ne e kujtojmë atë si një fëmijë që ishte gjithmonë i sjellshëm me të gjithë, i shprehim ngushëllime të gjithë familjes së tij, një puthje të madhe vëllait të tij Louis, gjithashtu atlet i shoqatës sonë sportive. një përqafim të fortë nga të gjithë Ponte a Elsa “./albeu.com/