Vetëm bukë e vaj për fëmijët! Familja e varfër në çadër kërkon sobë për t’u ngrohur në dimër

Vetëm bukë e vaj për fëmijët! Familja e varfër në çadër kërkon sobë për t’u ngrohur në dimërOctober 21st, 7:08amOctober 21st, 7:08amBlueTVBotiNë dhjetor në vitit të shkuar Top Channel tregoi historinë e familjes Koroni, e cila prej dy vitesh jeton në çadër.
Pas kësaj kronike të shumtë ishin qytetarët që dërguan ushqime në çadër, nga ana tjetër një shoqatë u afrua duke i premtuar që do t’i ndryshonte jetën kësaj familje në nevojë duke i blerë një sipërfaqe toke, me qëllimin për të ndërtuar një shtëpi. Pas shumë vizitash përfaqësuesit e shoqatës u zhdukën së bashku me premtimet e tyre boshe.
“Këtu kanë ardhur shumë njerëz dhe shoqata. Shoqata në fillim më premtoi se do më blinte tokën e shtëpisë, e gjeta tokën erdhën përsëri dhe më pas u zhdukën. Nuk ka ma hapin telefonin më mashtruan. Unë jam i mbytur në halle, s’kam asgjë të gjithë jemi të sëmurë përse na mashtrojnë. Unë nuk po ia dal dot”, thotë kryefamiljari Hekuran Koroni.
Rritja e çmimeve të ushqimeve të shportës, ka bërë me përkra..

Read more

Vajzat shqiptare she.sin trupin në mes të rrugës, “ç’mendet” shqiptari…..

Vajzat shqiptare she.sin trupin në mes të rrugës, “ç’mendet” shqiptari…October 12th, 3:16pmOctober 12th, 3:17pmBlueTVBotiPros*titucioni është një fenomen i cili çdo ditë e më shumë po bëhet i pranishëm, teksa në Itali disa vajza fotografohen në rrugë, ndërsa shihet qartë qëllimi i vajzave si dhe një makinë dhe disa karrige.LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE.
Ka qenë një qytetar, i cili përmes një mesazhi të dërguar në redaksinë të JOQ Albania, ka vënë në dukje fe/nomenin, ndërsa shkruan se makina është me targa shqiptare dhe se vajzat shesin trupin për pak lekë. Qytetari shkruan: Po sh/iten te shkr/etat. Me erdhi inat se kishin parkuar automjetin me targa shqiptare. Shesin veten per pak leke dhe parkojnë automjetin qe ti shef e gjithë bota. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE.

Read more

Mediet gjermane japin alarmin: Njerëzve do t’u rrezikohet jeta/ Ja çfarë do të ndodhë këto ditë në Shqipëri

Mediet gjermane japin alarmin: Njerëzve do t’u rrezikohet jeta/ Ja çfarë do të ndodhë këto ditë në ShqipëriOctober 7th, 8:19pmOctober 7th, 8:19pmBlueTVBotiPërmbytje të mëdha rresikojnë të prekin vendin tonë gjatë kësaj jave dhe javës së ardhshme. Alarmi është dhënë nga media gjermane “Focus.de”, e cila parashikon që reshjet e shiut të kapin shifra rekord, deri në 300 litra shi për metër katror në 24 orë.
Përmbytjet pritet të përfshijnë të gjithë Mesdheun, por kryesisht në Shqipërinë Jugore dhe Greqinë Veriore, zona të cilat do të përballen me reshje më të dendura.
Sipas medias gjermane, shiu do të shkaktojë përmbytje ekstreme dhe rrëshqitje dheu, ndërsa alarmi ngrihet edhe për tornado që pritet të aktivizohen pranë bregdetit.
Por jo vetëm Shqipëria dhe Greqia do të preken nga shiu. Bregdeti italian i Adriatikut, Kroacia, Bullgaria, Maqedonia e Veriut, Kosova, Serbia, Mali i Zi dhe pjesë të Rumanisë gjithashtu do të kenë mot me reshje të dendura.
“Por ajo që do të ndodhë në Greqinë veri..

Read more

Vajza fluturon 1,500 milje për të takuar të dashurin ‘misterioz’, e paimagjinueshme ajo që i ndodhi më pas

Vajza fluturon 1,500 milje për të takuar të dashurin ‘misterioz’, e paimagjinueshme ajo që i ndodhi më pasOctober 7th, 8:05pmOctober 7th, 8:05pmBlueTVBoti23 vjeçarja Jasmine Triggs mbeti totalisht e zhg ënjyer kur mbeti e bllok uar në aeroportin e Texas teksa i dashuri mis terioz online bllok oi numrin e saj të kont aktit, pas fluturimit pesë orësh që i kishte kushtuar 400 dollarë.
E reja e dashuruar kishte njohur atë që besonte si burrin e ëndërrave vetëm shtatë ditë më parë online.
Por pronarja e një kompanie furr ash buke mbeti e bllo kuar në aeroportin e Houston, Texas, 1,500 milje larg shtëpisë kur “i dashuri” kishte bllo kuar komunikimet me të.
Jasmine nga Indiana, e cila kishte paguar 400 dollarë për fluturimin e saj, foli për zhgë njimin: “Po flisja prej një jave me këtë djalë dhe ai më kër koi të vija në Texas. Ishim duke folur dhe në mëngjesin që duhet ta takoja. Vetëm kemi folur, ditë për ditë, ku kishin qenë në shkollë, te cili grup sportiv .. Ai më tha që ka jë kompani mje..

Read more

Bëhet parashikimi/ Këto janë zonat që pritet të prekin më shumë Shqipërinë

Bëhet parashikimi/ Këto janë zonat që pritet të prekin më shumë ShqipërinëOctober 6th, 6:45pmOctober 6th, 6:46pmBlueTVBotiNë ditët në vijim një pjesë e territorit shqiptar pritet që të përfshihet nga një mot i keq me reshje dhe stuhi. Observatori Kombëtar i Athinës thekson se vala e stuhisë nga Italia do të go dasë Shqipërinë dhe Greqinë.
Sipas hartës së publikuar nga mediat në vendin fqinj, shqetësimi atmosferik në Itali pritet të lëvizë ngadalë në lindje me fenomene të forta lokale nga mesdita e së mërkurës, 6 Tetor deri në fund të javës.
Bazuar te harta meteorologjike e lëvizjes së stuhisë, reshjet do të prekin një pjesë të konsiderueshme të territorit tonë dhe veriun e Greqisë. Reshjet pritet që të zgjasin deri në datë 8 tetor.

Read more

Lajmi fundit/ Tërmeti fortë godet në Evropë, ja ku e kishte epiqendrën

Lajmi fundit/ Tërmeti fortë godet në Evropë, ja ku e kishte epiqendrënOctober 6th, 9:16pmOctober 6th, 9:16pmBlueTVBotiSH TY PE KE TU VI DE ON
Një tërmet i fuqishëm ka ‘tundur’ para pak minutash Kroacine.Epiqendra e tërmetit ishte në Jabuka të Kroacisë./Pamjet meP0SHT.
Mësohet se magnituda e tërmetit ka qenë 5.1 ballë në shkallën Rihter
Ndërsa thëllësi fokale u llogarit 10 kilometër/ Shqiperia Ime

Read more

Mjekët thanë s’do jetoj/ Po Zoti bën mrekulli, del nga spitali foshnja që peshonte sa një mollë kur lindi

Mjekët thanë s’do jetoj/ Po Zoti bën mrekulli, del nga spitali foshnja që peshonte sa një mollë kur lindiOctober 6th, 10:32amOctober 6th, 10:32amBlueTVBotiFoshnja, që mendohet se ka lindur me peshën më të vogël në botë, ka dalë nga spitali në Singapor pas 13 muajsh në terapi intensive.
Vogëlushja Kwek Yu Xuan peshonte vetëm 212 gramë kur lindi, sa madhësia e një molle dhe gjatësia e saj ishte 24 cm. Ajo lindi në javën e 25-të për shkak të një komplikacioni gjatë shtatzënisë së nënës së saj.
Mamaja e të voglës iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale për shkak se u diagnostikua me pre-eklampsia, një gjendje shtatzënie që karakterizohet nga presioni i lartë i gjakut që mund të shkatërrojë organet vitale dhe mund të jetë fatale për të dy si fëmijën dhe nënën.
“Megjithë vështirësitë dhe komplikacionet, e vogla frymëzoi të gjithë njerëzit përreth me këmbënguljen dhe rritjen e saj, gjë që e bën atë një fëmijë të jashtëzakonshëm – një rreze shprese mes trazirave të Covid- 19″, tha spitali Un..

Read more

Ekspertët: Planeti “po fiket”, fundi i botes po vjen!

Ekspertët: Planeti “po fiket”, fundi i botes po vjen!October 6th, 11:42amOctober 6th, 11:42amBlueTVBotiSH TY PE KE TU VI DE ON
Toka po e humb shkëlqimin e saj dhe po errësohet për shkak të ndryshimit të klimës.
Oqeanet, e ngrohura tashmë, po bëhen shkas që retë të reflektojnë më pak rrezet e diellit në hapësirë, duke kapur më shumë energji në planetin tone./Pamjet meP0SHT.
Dekada të tëra matjesh të dritës së refltkuar nga Toka që ndricon sipërfaqen e Hënës – i krijuan ekipit nga Instituti i Teknologjisë në Neë Jersey mundësinë të krijonte një ide më të qartë mbi ndikimin e ndryshimeve klimatike.Ata gjithashtu përdorën matjet satelitore për të zbuluar se ka pasur “një rënie të konsiderueshme në reflektimin e Tokës”, gjatë 20 viteve të fundit. Toka tani po reflekton rreth gjysmë vat më pak dritë për metër katror krahasuar me dy dekada më parë, dhe gjysma e rënies së dritës ka ndodhur vetëm tre vitet e fundit, kryesisht për shkak se ka më pak re të ulëta mbi Oqeanin Paqësor.
Shkencëtarët ..

Read more

I mori jetën gruas, Elton Metaj flet nga bùrgu: Ndjej dhimbje, nuk doja ta vrìsjå

I mori jetën gruas, Elton Metaj flet nga bùrgu: Ndjej dhimbje, nuk doja ta vrìsjåOctober 6th, 12:57pmOctober 6th, 12:58pmBlueTVBotiSH TY PE KE TU VI DE ON
Elton Metaj, vr asësi i Sabrina Bengajt në një lidhje telefonike në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel tha se nuk donte ta vr iste ish-bashkëshorten./Pamjet meP0SHT.
Ai u shpreh se vjehrri i tij e ka ndjekur me ar më dhe e ka kërc ënuar. Sipas Metajt, ai e dinte të pla gosur dhe jo të vd ekur Sabrinën dhe prandaj u largua në ditën e vr asjes.
“Vjehrrri më ka ndjekur me ar më. Ajo mu hodh sipër. Nuk doja ta vr isja, shkova për vjehrrin. Doja të merrja vajzën. Pas kësaj që ndodhi nuk e di. Dh imbjen po e ndjej unë, sa duan ata të japin, e që lloi vjehrri, dëshira e tij ishte, jeni të vd ekur të dy më tha. Ku e do vija unë çfarë po bëja. Ika u largova, për veten time i mbaroj hallet. Nuk e di pse u largova, nuk e dija se çfarë ndodhi, e dija të pla gosur, nuk e dija të vd ekur”, tha Metaj.
“Me kalimin e kohës Eltoni nuk më lejont..

Read more

Pamjet e rënda, momenti kur rrëzohet avioni i miliarderit me 8 persona në bord

Pamjet e rënda, momenti kur rrëzohet avioni i miliarderit me 8 persona në bordOctober 5th, 6:23pmOctober 5th, 6:23pmBlueTVBotiSH TY PE KE TU VI DE ON
Këto janë pamjet e aksidentit tragjik të ndodhur të shtunën e 3 Tetorit në Milano të Italisë, ku u shuan 8 persona./Pamjet meP0SHT.
Pamjet, e publikuara nga Corriere Della Sera, janë filmuar nga kamera e një automjeti.
Në to shihet momenti kur avioni Pilatus PC 12 bie pikiatë mbi një ndërtesë. Vetëm pak çaste pas përplasjes, shihen flakë e tym.
Avioni i vogël drejtohej nga Dan Petrescu, miliarderi rumun 68 vjeç.
Në bord ndodhej edhe bashkëshortja e tij, si dhe djali 30-vjeçar. Bashkë me ta humbën jetën edhe një mik i djalit të çiftit Petrescu, si dhe një sipërmarrës italian së bashku me familjen e tij, mes të cilëve edhe djali 2 vjeç.
Avioni sapo ishte ngritur nga Linate dhe kishte si destinacion Sardenjën.

Read more