Kjo është Receta fantastike qe Ndihmon Dhe Ju Mbron Nga Viruseet , Anemiikët bëhet me Mjaltë, Lëng Karrote Dhe Hurma…

Mjaltë, lëng karrote dhe hurma – Kjo recetë ndihmon anemiikët dhe ju mbron nga viruseet

Ulja e nivelit të hemoglobiinës në gj ak, pavarësisht nga numri i qeliizavee të kuqe të gj akut (eriitrocitet), zvogëlon aftësinë e gj akut për të transportuar oksigjenin në qeliiza, duke çuar në anemii. Në mjekësinë popullore ekzistojnë disa receta për rritjen e hekurit në gj ak. Në veçanti, kjo bombë me vitamina dhe eliksirii shëruees është një iilaç jashtëzakonisht i mirë dhe i provuar për rritjen e hemoglobiinës, ngritjen e nivelit të qeliizavee të gj akut dhe përmirësimin e numrit të përgjithshëm të gj akut. Bëni menjëherë, përveçse është super e shëndetshme, është shumë e shijshme!

PERBERESIT: 20 ml mjaltë, 200 g arra të copëtuara ose të bluara, 100 g rrush të thatë, 100 g hurma,

200 ml lëng karrote, 20 ml lëng panxhari, 2 limona organikë me lëvore

PROCEDURA:

Lani limonët mirë dhe pritini në gjysmë. Hiqni farat, grijeni atë dhe shtrydhni lëngun. Nëse keni blerë limonët në shitore jo organike, atëherë qëroni ato. Vendosni limonët e shtypur në një kavanoz qelqi 1 litër. Pastaj shtoni mjaltë dhe karota të shtrydhura dhe lëng panxhari. Përzieni mirë.

Më pas kësaj përzierje shtoni arra të prera imët ose të shtypura, hurma të copëtuara dhe rrush të thatë. Përzieni mirë përsëri. Do të merrni rreth 1 kg përzierje të shijshme dhe të shëndetshme shëruese. Ruajeni të mbyllur fort në një kavanoz qelqi, në frigorifer. Shtoni pak më shumë mjaltë nëse është e nevojshme. Merrni një ose dy lugë tre herë në ditë para çdo vakti. Nuk ka efeekte anësoree përveç rritjes së energjisë. Kontrolloni gj akun pas një ose dy javësh. Do të befasoheni.