Meteorologia jep lajmin qe s’pritej! Ne vetem pak ore do te bien rreshje sa per 11 dite, nuk eshte normale…

Nje situate te veshtire pritet te kete vendi te merkuren per sasine e madhe te reshjeve te shiut qe parashikohet se do te bien sidomos ne Jug te vendit.

“Ky sistem vranësirash e kjo stuhi ka qenë e fokusuar ne Veri të Greqisë. Shkodra që kryesisht sjell probleme këtë herë ka qenë e fokusuar ne Jug te vendit.

Pritet që të mërkurën gjatë natës, dhe të enjten të kemi sërish reshje.

Janë reshje që bien për rreth 12, 24 orë e bie e gjithë sasia ujore në një kohë të shkurtër.

Pra reshje që duhet të bien për 10-11 ditë bien në vetëm 12 ore apo edhe më pak orë.
Ka gjasa që të paktën disa zona, qakru i Vlorës, pritet të jetë epiqendra dhe Saranda Ksamili Fieri të marrë një sasi të konsiderueshme reshjesh”, tha Lajda Porja ne Top Channel.