Pamje dramatike! Tornado në mes të ndeshjes, shikoni sesi merr lojtarin dhe e fluturon në ajër (Video)

Një stuhi e papritur pluhuri ndërpreu për disa çaste një ndeshje lokale futbolli të zhvilluar të martën në Bolivi.Kjo dukuri natyrore ndodhi ndërsa lojtarët ishin në mes të fushës për finalen e një gare në komunën Akokalla./Pamjet meP0SHT.